Як виготовити рамкову роївню своїми руками? Щоб самостійно зробити роївню, насамперед рекомендується правильно підібрати форму і конструкцію. Після чого варто зробити наступне:

1) підготувати дерев’яні дошки необхідного розміру. Також допустимо взяти кілька пресованих плит. Із зазначених матеріалів слід вирізати необхідні деталі. При цьому рекомендується скористатися кресленням.

2) скріпити всі деталі. Це рекомендується робити спеціальним водостійким клеєм. Не варто забувати, що в центральній частині бічної стінки роївні потрібно зробити льоток. Його розміри повинні становити 10х80 міліметрів.

3) зробити раму для вентиляції і натягнути на неї москітну сітку. Її допустимо зафіксувати за допомогою цвяхів.

4) сколотити всі стінки, щоб отримати ящик.

5) зсередини задньої і лицьової стінки прикріпити дерев’яні плічка. При цьому нижню частину слід злегка скосити, щоб згодом тут можна було розташовувати рамки з сотами. Роївню допустимо застосовувати і в якості перенесення для сімей.

6) встановити кришку ящика, використовуючи шпінгалети. Зверху потрібно прикріпити невелике вікно, виготовлене з металевої сітки.

7) в кінці прикріпити гачки для підвішування.

 

 Поради досвідчених бджолярів

Щоб використання роївні дало необхідний ефект, рекомендується дотримуватися таких правил:

1) найкраще користуватися натуральними матеріалами. Найбільш підходящим варіантом вважається дерево;

2) якщо планується обробка конструкції оліфою або іншим барвником, це потрібно робити за рік до введення споруди в експлуатацію;

3) для розміщення роївні варто віддавати перевагу деревам, які знаходяться в тіні. Бджоли погано переносять жарку погоду;

4) пастку потрібно обов’язково надійно фіксувати. Для цього додатково варто скористатися дротом або стропами.

Роївня вважається важливим пристосуванням, яке повинно знаходитися у господарстві будь-якого пасічника. Такий пристрій має велике значення для збереження жителів пасіки під час роїння. До того ж зробити його своїми руками досить легко. Для цього допустимо користуватися підручними матеріалами.

Із журналу "Пасіка"