Зайці – тварини досить полохливі. Але як їх відігнати від плодових дерев?

 

Найчастіше їх можна відігнати від плодових дерев за допомогою чорних пакетів, які розвиваються на вітрі й шелестять. Просто прив'яжіть їх до гілок рослин – і швидше за все пухнасте звірятко вирішить, що від такого "чорного монстра" краще рятуватися втечею.

А, якщо вухастик виявиться надто сміливим, то варто заздалегідь  обгорнути стовбур деревця захисним матеріалом (наприклад, сіткою-рабицею) або надіти на штамб циліндри зі смуг білого оцинкованого заліза (можна використовувати старі відра без дна з розрізаною вздовж стінкою), заглибивши їх у ґрунт на 2-3 см.

Слід також враховувати, що зайці мають досить сильні лапи, завдяки яким вони здатні дотягнутися високо, тому стовбур потрібно захищати на висоту щонайменше 1,5 м.

Для кращого ефекту попередньо краще обмазати штамби й основи гілок пахучою сумішшю, що відлякує зайців. Щоб приготувати її, глину та свіжий коров'як (у рівних частинах) розбавляють водою до сметаноподібного стану, додають 50 г креоліну (з розрахунку на 10 л води) і ретельно перемішують.

І, звісно ж, непоганим захистом від зайців слугує висока огорожа без широких отворів.

Із журналу "Дім, сад, город"