Саме так. Бджоли - надзвичайно важливий елемент екології. 

У живій природі нашої планети бджоли є важливим елементом екології, засобом підтримання багатогранних зв’язків у світі рослин і тварин, природним джерелом відтворення і збагачення рослинного світу та збільшення врожайності сільськогосподарських культур.

 

 

Нині все більшого значення набуває доцільність захисту екології під час робіт в різних галузях сільського господарства, зокрема в бджільництві. Ця точка зору базується насамперед, на бажанні запобігти небезпеці забруднення продукції пасік, оскільки це негативно впливає на бджіл і здоров’я людини.

Важливим показником господарської діяльності галузі бджільництва є виробництво меду, а також таких продуктів як віск, обніжжя, маточне молоко, прополіс, бджолина отрута. Проте, мед та інші продукти бджільництва – це тільки видима частина праці бджіл, яка становить 15-20 %, а решта 80-85 % - це збереження і примноження довкілля, підвищення врожаїв ентомофільних культур на 30-60 % та підвищення якості плодів і насіння.

Успішний розвиток бджільництва можливий лише за умови поліпшення продуктивних властивостей і природної резистентності бджіл, створення стабільної та високоякісної кормової бази та захисту бджолиних сімей від отруєнь, хвороб і шкідників.

Важливою умовою прогресивної технології бджільництва є забезпечення бджолиних сімей високоякісними білкововуглеводними кормами з ранньої весни й до пізньої осені.

С. В. Манойленко,

кандидат ветеринарних наук, доцент,

Кіровоградський національний технічний університет

 

Із журналу «Пасіка» №10, 2022 рік