Йод для капусти

Йод – це природний антисептик і незамінний компонент, необхідний для якісного росту овочевих і садових культур. Досвідчені овочівники протягом десятиліть застосовують його для підживлення капусти. При цьому врожайність овочів, звісно за дотримання правил застосування народного засобу, збільшується вдвічі, поліпшуються щільність головок і смакові характеристики стиглих качанів.

Для підживлення на відро води додають 40 крапель йоду. Поливають капусту, коли почнуть формуватися головки. Норма витрати: 1 л під рослину.

 

Йод для томатів, перцю, баклажанів

З профілактичною метою рослини перцю, томатів і баклажанів обприскують розчином йоду - 10 мл на 10 л води (можна з молоком). Це ефективний засіб від фітофтори, а також профілактика і лікування верхівкової гнилі плодів.

Також при вирощуванні розсади можна одноразово полити томати слабким розчином йоду — 1 крапля на 3 л води. Завдяки такому агрозаходу рослини розвиваються швидше і формують багато зав’язі.

 

Йод для кабачків

Якщо молоді зав’язі кабачків починають загнивати, це ймовірно означає, що в ґрунті не вистачає йоду. Потрібно полити ним рослини - 10 мл йоду на 10 л води.

 

Йод для суниці

Досвідчені садівники обприскують суницю садову перед цвітінням від гнилі та довгоносика, додаючи 40 крапель йоду на відро води.

Насамкінець слід зауважити: не варто боятися мінеральних добрив. Рослина візьме тільки те, чого їй не вистачає. Наприклад, якщо ґрунти бідні на йод, то він накопичуватися у рослинах не буде. Тобто, коли в ґрунті його мало, то і в перцях чи баклажанах його теж не буде. А відтак при внесенні мінеральних добрив додайте кілька крапель йоду і рослина вбере його з розчину.

Із журналу «Дім, сад, город» №4, 2021 р.