Обробка смородини навесні позбавить кущ багатьох хвороб і шкідників, забезпечить повноцінний розвиток і плодоношення рослини.

У березні, коли сніг зійде і можна буде вийти у садок, потрібно ошпарити смородину окропом. Не бійтеся, ви не нашкодите рослині, а навпаки — оздоровите її, допоможете прокинутися після зими. Нагрійте воду до 80 оС. Для поливу краще використовувати лійку. 10 л гарячої води має вистачити на три кущі. Замість гарячого поливу можна запилювати кущі й землю під ними дерев­ним попелом.

Наступним етапом весняного догляду за смородиною має бути формування куща. Новачкам радимо почати з обрізування сухих, покручених, врослих у середину куща гілок. Потім позбутися старих гілок і зали­шити тільки дво-трирічні. По периметру можна зробити підпори для куща, це полегшить доступ до ягід.

Після появи листя, його потрібно уважно оглянути на предмет хвороб. Для здоровіших рослин корисною буде профілактична обробка смородини навесні — обприскування розчином хлорокису міді (із розрахунку 50 г на 10 л води).

Якщо ви помітили на листі червоні здуття, то швидше за все смородину вразив антракноз. За таких обставин для лікування потрібно застосовувати хімічні засоби. Своєчасна обробка кущів запобігає розвитку і поширенню хвороб.

Із журналу "Дім, сад, город" №3, 2021