Шановні читачі журналу «Дім, сад, город»!
Щономера у нашому виданні ми друкуємо найкращі кулінарні рецепти наших дописувачів. Пропонуємо кілька рецептів з «Кулінарної сторінки від Оксани Опалко», надрукованої у журналі «Дім, сад, город» №8 за 2020 рік.
Принагідно запрошуємо господарок поділитися своїми власними рецептами у журналі «Дім, сад, город» та на його сторінці у «Фейсбуці».
Адреса для листів: абонентська скринька №20, Київ, 02002.
Для авторських матеріалів: e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Багато років користуюся рецептами, надрукованими у журналі. Приваблює те, що їхні автори мешкають у різних куточках України, тому серед цих порад завжди можна знайти щось нове для себе. Хочу запропонувати і свої випробувані страви. Деякі з них можна приготувати нашвидкуруч, що дуже важливо у наших сучасних умовах. Гадаю, вони стануть у пригоді читачам.
Дякую всім господиням, які діляться своїм куховарським досвідом.
Оксана Опалко,
м. Тальне, Черкаська обл.
Тости з форшмаком
Треба мати: житній хліб, порізаний на шматочки, великий слабосолоний оселедець, 100 г вершкового масла, 2 відварені картоплини, 3 ложки дуже м'якого плавленого сиру, мелений чорний перець за смаком, свіжу зелену цибулю для посипання.
Оселедець почистити, видалити кісточки. Шматочки рибного філе, розм'якшене масло, шматочки картоплі перемолоти на м'ясорубці або у блендері. Хліб висушити в тостері або на сковорідці без олії.
Перед намазуванням необхідно потримати суміш близько години у холодильнику. Потім змастити тости, не шкодуючи форшмаку. Подавати бутерброди посипавши зеленою цибулею.
Якщо картоплю зварити заздалегідь, на приготування 5 порцій піде близько 10–12 хвилин.
Котлети з крабових паличок
Треба мати: 300 г крабових паличок, 200 г вершкового сиру, 200 г борошна, 2 зубчики часнику, 3 варених яйця, олію, сіль, перець – за смаком.
Заморожені крабові палички натерти на дрібній тертушці, сир – на великій, часник і яйця подрібнити. З'єднати крабові палички, сир, часник, додати яйця, сіль, перець і все добре перемішати. З отриманої маси сформувати невеликі котлетки, обваляти їх у борошні і обсмажити на розігрітій олії з обох боків до золотистої скоринки.
Джем із дині
Треба мати: 1 кг м'якоті дині, 1 кг цукру, 200 мл яблучного соку, лимонну кислоту і спеції (ванілін, кориця) – за смаком.
М'яку, перестиглу й ароматну диню очистити від насіння і шкірочки. Нарізати кубиками і покласти у каструлю. Залити попередньо вичавленим яблучним соком і варити 15 хвилин.
Додати цукор і лимонну кислоту й уварити до необхідної густоти протягом 10–20 хвилин.
Ще гарячим розкласти джем у стерильні банки (можна просто обдати їх окропом) і закрити. Перевернути банки кришками вниз, накрити рушником і залишити так до повного охолодження. Зберігати у темному прохолодному місці.
Використовувати джем для приготування чаїв, компотів, у якості начинки для випічки (тортів, заварних тістечок тощо) або смакувати з морозивом.
Лимонний пиріг
Треба мати: 250 г вершкового масла, 250 г цукру, 3 лимони, 4 яйця, 250 г борошна, 1 чайну ложечку розпушувача, 3 столові ложки меленого мигдалю, цукрову пудру, 2 столові ложки олії.
Збити масло з цукром до утворення білої маси. Додати цедру лимонів (залишити окремо 1 десертну ложку цедри для глазурі). Поступово вбити яйця. Змішати розпушувач і борошно, суміш додати до масла і все акуратно перемішати. Додати мелений мигдаль, лимонний сік і знову перемішати.
Форму для випічки добре змастити маслом і викласти пергаментом. Готове тісто перекласти у підготовлену форму і випікати за температури 160 оС до готовності. Цедру лимона, яка залишилася, змішати з цукровою пудрою для отримання рідкої глазурі і полити пиріг. Залишити остигати пиріг у формі.
Із журналу "Дім, сад, город" №8, 2020