Шановні квітникарочки! Розпочався новий квітковий сезон. В голові у кожної з нас сотні думок: що посадити, де посадити, що змінити у своїх квітниках. Мої поради будуть для початківців.

Все це з власного досвіду, адже любов до квітів у мене з дитинства. Перше, що я посадила на дачі, це були квіти. У ті часи бракувало якісної літератури з вирощування квітів, тому доводилося все випробовувати на власному досвіді. Квіти для мене - це життя. І це не просто слова. Вони дають мені енергію і лікують.

Однак, у наш час більшість людей дуже зайняті, проблем і турбот вистачає, тому мало часу для догляду за квітами. Тому пропоную кілька порад.

Не починайте вирощування квітів з дорогих, екзотичних. Почніть з простіших, наберіться досвіду. Не кидайтеся на гарні картинки, це може бути обман або в натурі рослини виявляться не такі гарні. Завжди питайте у продавця про особливості вирощування тієї чи іншої рослини: освітлення, ґрунт, морозо- і посухостійкість. Зробіть план свого квітника з назвами рослин. Це допоможе вам уникнути втрат, коли ви будете шось садити там, де у вас ростуть ранньовесняні цибулинні. Зробіть квітник з багаторічників, які будуть змінювати один одного з весни до осені. Місця між ними заповніть грунтопокривними. Враховуйте що декоративні кущі розростаються, то залишайте для них місце, щоб потім не пересаджувати. Не застосовуйте в постійному квітнику лопати і сапки, тільки для викопки і пересаджування. Придбайте інструменти для квітника, вони незамінні.

Вибачте, може, й не все пригадала, що хотіла сказати. Буду дуже рада, якщо якщо хтось скористається моїми порадами і вони допоможуть квітникарям і квітникаркам уникнути помилок.

Успіхів всім у вирощуванні квітів!

Тетяна Козичук‎

https://www.facebook.com/profile.php?id=100031132428150