З приходом зими місце на підвіконнях займають міні-городи.

Вирощується все: петрушка, кріп, базилік, різні види салатів. Дехто вирощує перець, томати й огірки. Ну, а зелену цибулю одержав раз кожен з нас. Хотілося б розповісти про деякі тонкощі, які не всі знають.

 Для отримання зелені петрушки і селери взимку простіше викопати восени корінці. Вибираємо коренеплоди невеликого розміру, розміщуємо їх у горщику так, щоб корінці не були загнуті. Зелень зрізаємо, поливаємо в міру необхідності. Дуже швидко з'являються молоді пагони.

Щоб насіння кропу швидко зійшло, його треба покласти в ганчір'яний мішечок і опустити в окріп на 3-4 хвилини, потім разом із мішечком вийняти й покласти у воду кімнатної температури. Після цього насіння висівають у вологу землю. Так сходи з'являться раніше. Для зимових посадок вибираємо насіння ранніх сортів.

Базилік - дуже теплолюбна рослина. Якщо на ваших грядках, то до перших холодів його весь треба зрізати, інакше загине. Частину зелені використовуємо для салатів або сушимо, частину живцюємо, ставимо у воду і чекаємо появи корінців. Тепер сміливо садимо в землю. Взимку будемо з ароматною чудовою зеленню.

Методом живцювання можна заготовити м'яту й лаванду. І не біда, якщо ці трави не ростуть на вашому городі. Їх часто продають в овочевих відділах супермаркетів. Головне, щоб рослини були свіжими. Живці ставте у воду, а з появою корінців висаджуйте в грунт.

 

Такі культури, як рукола, крес-салат, будь-які види ранніх салатів сходять дуже швидко, висіваємо їх насінням. Спробуйте виростити їх безземельним способом. У пластикову коробочку слід налити трохи води, покласти на дно коробочки вату і зверху прямо по ваті насипати насіння. Рукола і крес-салат проростають дуже швидко. Коли зелень досягає 10-15 см, зрізаємо і підсіваємо нову порцію, замінивши вату. Від крес-салату чекати зростання повторної зелені не варто. Краще через кожні 10-15 днів робити новий висів.

Домашній город займає багато місця. Щоб трохи зекономити його, пропоную лайфхак для вигонки цибулі на перо. Знадобиться пластикова банка на 5-6 літрів, цибуля-сіянка і родючий грунт. На дні банки робимо дренажні отвори і засипаємо дренаж. По всій банці вирізаємо отвори за розміром цибулин. Підсипаємо землю і вставляємо цибулинки. Робити це потрібно зсередини так, щоб зелень виявилася зовні.

Поливаємо і збираємо врожай. А маленький вертикальний город прикрашає нудний зимовий пейзаж і вдячно обдаровує вітамінами.

Мало хто знає, що перець, помідори, баклажани - це багаторічні рослини, коли вони знаходяться в теплих умовах. Часто, знявши урожай, рослини викидають. Вони дійсно після рясного врожаю виглядають виснаженими. Але якщо за ними доглянути: обрізати, полити, підживити, вони оживуть, і будуть давати врожай ще кілька разів.

Спробуйте! Буду рада, якщо мої поради стануть у нагоді.

 

Г.М. Любинецька,
м. Київ,
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.