Шановні читачі! Навіть у найулюбленіші свята чимало господарів продовжують піклуватися про свій садок, квітник, виноградник. Пропонуємо корисну інформацію, яка, можливо, стане вам у пригоді.

У городників-аматорів площа парників і теплиць невелика, тому кращим засобом знезараження ґрунту є пара або крутий окріп. Воду нагрівають у залізній діжці, використо­вуючи як паливо гілки, що залишилися від обрізування дерев. Ґрунт теплиці і парників можна пропарювати чи поливати окропом частинами, накриваючи брезентом або тер­мостійкою плівкою.

З хімічних засобів стерилізації тепличного ґрунту найбільш прийнятним можна вважати перевірений багатьма поколіннями городників формалін (1 частина 40%-вого формаліну на 49 частин води). Впродовж місяця в оброблені формаліном теплиці не можна висаджувати овочеві культури. Формалін ефективний у бо­ротьбі з грибними хворобами, але зовсім не знищує нематод. З хімічних засобів овочівникам-аматорам дозволено застосовувати сірку, 50 г якої спалюють з розрахунку на 1 куб. м те­плиці. Перед спалюванням сірки в теплиці ре­тельно замащують і заклеюють шпарини. Сірку спалюють на розжареному вугіллі, розкладе­ному на залізних листах. Для газової дезінфек­ції можна також застосувати готові сірчані шашки, що продаються в господарчих магази­нах, з розрахунку 30-50 г на 1 куб. м приміщен­ня. Їх можна запалити від сірника, горять вони рівно, не викидаючи іскор. Під газом теплицю тримають упродовж 1-2 діб.

Із журналу "Дім, сад, город" №12, 2019