Шановні читачі! Навіть у найулюбленіші свята чимало господарів продовжують піклуватися про свій садок, квітник, виноградник. Пропонуємо корисну інформацію, яка, можливо, стане вам у пригоді.

Перегній із кори поліпшує структуру ґрунту, створює в ньому оптимальний повітряний і водний режим, підвищує його поглинальну здатність. За фізичними властивостями він подібний до чорнозему — містить азот, фос­фор, калій, мікроелементи, необхідні рослині. Після внесення перегною з кори підвищується ефективність вапнування, дія органічних до­брив.

Перегній з кори перекопують із землею восени з розрахунку приблизно до 1 т на 1 сотку.

Однак варто пам’ятати, що внесена у фунт свіжа деревна кора чи тирса різко збільшує кількість мікроорганізмів. Останні для свого розвитку забирають із ґрунту велику кількість поживних речовин, особливо азоту, і мало залишають його рослинам. Через це вро­жайність різко падає. Отож, при використан­ні кори для поліпшення ґрунту потрібно під­вищувати норми внесення азотних добрив або ж поєднувати їх із внесенням гноївки.

Свіжі деревні відходи ліпше використову­вати для приготування компостів. Напри­клад, можна застосовувати деревно-послідний компост. Кору або тирсу змішують із пташиним послідом 1:1. За 3-6 місяців ком­пост дозріє.

За своєю дією компости мало в чому посту­паються гною, а іноді й кращі за це добриво.

Із журналу "Дім, сад, город" №12, 2019