Шановні читачі! Навіть у найулюбленіші свята чимало господарів продовжують піклуватися про свій садок, квітник, виноградник. Пропонуємо корисну інформацію, яка, можливо, стане вам у пригоді.
За ступенем розкладання розрізняють свіжий, напівперепрілий, перепрілий гній і перегній.
Залежно від призначення і термінів використання, його зберігають гарячим (рихло укладають) або холодним (щільно укладають) способами.
Гарячим способом зберігають гній для отримання перегною, а також перед розкиданням у невеликих купах (1-2 дні). Для тривалого зберігання його укладають щільно і добре утрамбовують, щоб не було доступу повітря.
Зберігати можна в траншеї або надземним способом. Її глибина — 50-70 см, ширина — 150-200 см, довжина довільна. На дно траншеї або майданчика укладають торф, сухе листя, тирсу шаром 25 см для вбирання рідини, що виділяється. У міру надходження гній укладають у штабель і добре ущільнюють.
Щоб зменшити втрати азоту, гній шаром 30 см присипають торфом (15 см).
Для збагачення гною фосфором і калієм на кожну тонну додають 5 кг фосфорного борошна, фосфатшлаку, каїніту, сильвініту, деревного попелу. Висота штабеля — 130 см. Зверху і з боків штабель вкривають дерниною, торфом, тирсою шаром 20 см.
Із журналу "Дім, сад, город" №12, 2019