Апітерапія

ЧОЛОВІЧЕ ЗДОРОВ’Я:»
чому воно починає псуватися після 40 років»
і як його зберегти та відновити

Аденома – це збільшення передміхурової залози. Коли її розміри пере­ростають межі допустимого, це стає причиною інших серйозних і дошкуль­них проблем: порушення ерекції, часті позиви до сечовипускання, болюче й неповне випорожнення сечового міхура тощо.

Чому порушується
кровообіг у простаті

Зазвичай аденома починає турбувати чоловіків після 40 років. Це пов’язано зі змен­шенням вироблення андростеронів (чоловічих статевих гор­монів), які підтримують роботу статевої системи. Унаслідок цього погіршується кровообіг у передміхуровій залозі, в ній накопичуються солі кальцію (кальцинати), вона втрачає еластичність, стає твердою, розростається, заважає звіль­ненню сечового міхура.

Частіше аденома загрожує тим, хто має хронічний проста­тит – недоліковане запалення передміхурової залози, яке виникло внаслідок переохоло­дження, потрапляння хворо­ботворних бактерій.

 

«Чоловіче» харчування:
важливі аспекти

Негативно впливає на про­стату й неправильне харчу­вання (зловживання білковою, солоною, копченою, солодкою їжею).

Крім того, з віком в організмі людини зменшується кількість цинку. А він дуже потрібний для підтримання нормального функціонування передміхуро­вої залози. І якщо в раціоні чо­ловіка мало страв, які містять цинк, це також сприяє появі аденоми. Тому одним із засобів профілактики та комплексного лікування цього захворювання є вживання гарбузового на­сіння – одного з найбагатших на цинк продукту. Достатньо з’їдати жменю насіння 3–4 рази на тиждень. Дієвість цієї рекомендації народної меди­цини підтвердили й наукові до­слідження.

Науковці помітили, що ве­гетаріанці менше страждають від аденоми простати. Тому після 40 років доцільно значно зменшити вживання м’ясних продуктів: не більше 2–3 разів на тиждень у невеликій кіль­кості. Крім того, вони мають бути вареними, тушкованими чи запеченими. Від смажених, копчених страв, а також ковбас та інших промислових виробів слід зовсім відмовитися. Дуже корисно дотримуватися по­стів, під час яких відбувається не лише духовне, а й фізичне оздоровлення людини.

Крім того, в раціоні має бути багато овочів і фруктів: рослин­на клітковина очищає організм від токсинів, а отже сприятливо впливає на всі системи, зокре­ма й статеву.

Важливо уникати солоних і солодких страв: вони прово­кують набряки й запальні про­цеси.

 

Рух і масаж –
дієві помічники

Малорухомий спосіб життя також негативно позначається на роботі простати. Тому по­трібно побільше ходити пішки, займатися фізичними вправа­ми, бігати підтюпцем, їздити на велосипеді тощо: все це спри­ятиме поліпшенню кровообігу в залозі, а отже профілактиці та лікуванню аденоми.

Помічним профілактично-лікувальним методом є й масаж залози. Однак його неможли­во зробити самостійно. Адже простата «захована»: вона міститься в проекції прямої кишки на відстані вказівного пальця. Тому й масаж проста­ти роблять через пряму кишку. Зазвичай цю процедуру лікарі-урологи проводять у лікарнях та санаторіях.

У домашніх умовах «непря­мий масаж» можна зробити за допомогою рухів, які імітують їзду верхи на коні. Для цього треба придбати великий спор­тивний м’яч (його ще назива­ють фітнес-м’ячем, продають у спортивних магазинах) і стри­бати на ньому протягом 5–10 хвилин.

 

Бджолиний підмор
підживить і очистить залозу

Бджолині продукти займа­ють особливе місце в профі­лактиці та лікуванні аденоми простати.

Зокрема, помічна настоян­ка бджолиного підмору. Тільця мертвих бджіл багаті на гепа­рин – речовину, яка поліпшує процеси кровообігу. Якщо в передміхуровій залозі відно­вити кровообіг, тобто процес живлення й очищення, вона почне повертатися до свого нормального стану. Настоянка бджолиного підмору допоможе зробити це, а одночасно поліп­шити кровообіг у мозку, серцево-судинній та інших системах.

Дозування стандартне: 1 крапля на 1 кг маси тіла – профілактична доза; 1–3 кра­плі на 1 кг тіла – лікувальна. Тобто, якщо людина важить 60 кг, їй потрібно вжити 60 кра­пель настоянки на добу з ме­тою профілактики аденоми або 60–90 крапель – для лікування. Цю кількість слід розділити на 2–3 прийоми, розвівши в не­великій кількості води. Курс – 3 місяці: через кожні 20 днів вживання слід робити 10-денну перерву. Можна провести 2 курси на рік.

Приготування настоянки: 10 г якісного підмору здорових бджіл залити 100 мл спирту чи якісного перваку 50–70о (за та­кого градусу відбувається по­вноцінна екстракція речовин). Поставити в темне місце на 7–12 днів, щодня струшуючи.

А ще помічено, що настоян­ка бджолиного підмору благо­творно діє на всю ендокринну систему, оздоровлюючи її. Науковці припускають, що це зумовлено впливом бджоли­ної отрути, залишки якої також містяться в тільцях мертвих бджіл. Відомо, що бджолина отрута, яка є гормонотропною, стимулює вироблення потріб­них організмові гормонів.

Саме тому настоянка підмо­ру корисна й жінкам.

 

Бджолина отрута стимулює
вироблення гормонів

Звісно, апітоксинотерапія, або лікування бджолиною отрутою за допомогою ужалень, є одним із найефектив­ніших методів лікування простати, й аденоми зокрема. Ця речовина стимулює роботу надниркових залоз, які виді­ляють гормони, потрібні для роботи гіпофіза – керівника всіх внутрішніх систем. Так від­бувається регуляція роботи всього організму, й сечостате­вої системи зокрема.

Під час лікування простати бджіл підсаджують на три го­ловні точки – поперек (проек­цію надниркових залоз), про­межину (між анусом і коренем статевого органа) та проекцію сечового міхура. Зазвичай достатньо 10–15 сеансів, щоб людина відчула позитивний ефект.

 

Трутневий гомогенат і бджолині обніжки
омолоджують чоловіків

Дуже корисним для чоловіків (і жінок) є трутневий гомогенат, екстракт личинок трутнів. Трут­невий гомогенат багатий на гормони – й чоловічі, й жіночі. А також стовбурові клітини, які є основою для утворення нових здорових клітин, відновлення тканин ушкоджених органів. Завдяки цим властивостям трутневий гомогенат – дієвий засіб для відновлення репро­дуктивного здоров’я, потенції, статевого потягу в чоловіків і жінок.

Зазвичай трутневий гомоге­нат консервують за допомогою меду (1:1). Таку суміш вжива­ють між їдою по 1 чайній ложці на день з метою профілакти­ки або по 1 чайній ложці тричі на день з лікувальною метою. В 1 чайній ложці міститься 3 г меду й 2 г трутневого гомоге­нату (добова доза). Курс вжи­вання – 1 місяць.

Не варто забувати й про бджолині обніжки (квітковий пилок). Адже квітковий пилок є рослинними сперматозоїдами й має багато надзвичайно ко­рисних для чоловіків речовин, стимулює процес утворення чоловічих статевих гормонів.

Бджолині обніжки вжива­ють по 1 чайній ложці 3 рази на день. На курс потрібно 0,5 кг обніжок. Радять проводити оздоровчі курси на рік.

До речі, заготовляючи бджо­лині обніжки, їх краще не су­шити, а заморожувати, тоді квітковий пилок зберігає свою структуру.

 

 

Ректальні свічки –
пряме потрапляння в ціль

Як уже йшлося, передміху­рова залоза розміщена поряд із прямою кишкою (задня стін­ка залози лежить на передній стінці кишки). Тому всі речови­ни, які вводять у пряму кишку, безпосередньо потрапляють у передміхурову залозу. Тож рек­тальні свічки належать до най­дієвіших засобів відновлення чоловічого здоров’я.

Важливо дотримуватися правильної техніки введення свічки в задній прохід. Прово­дячи процедуру, треба лягти на бік, зігнути ноги в колінах, ввести свічку в пряму кишку на глибину вказівного пальця. Після цього полежати 15 хви­лин із піднятими ногами. Свічки вводити після випорожнення кишківника чи після мікроклізми 1 чи 2 рази на добу – зранку й увечері.

Для оздоровлення перед­міхурової залози така форма введення лікувальних речовин є ефективнішою за прийом препаратів у вигляді пігулок. Бо відразу безпосередньо по­трапляє в передміхурову за­лозу, минаючи процеси трав­лення в шлунку й печінці, під час яких руйнується структура деяких речовин.

Дуже добре зарекомендува­ли себе свічки, до яких входять композиції із бджолиних про­дуктів та лікарських рослин.

Зокрема, цікавою є комбі­нація прополісу з гарбузовою олією. Прополіс – це унікаль­ний антибактеріальний, проти­запальний, болетамувальний засіб. А гарбузова олія – поста­чальник вкрай потрібного чо­ловікам цинку, а також вітамінів А та Е, які мають протипухлинні властивості, сприяють віднов­ленню ушкоджених клітин.

Ефективними є ректальні свічки, виготовлені на основі рослин, які мають протипух­линні, розсмоктувальні, анти­бактеріальні, протизапальні властивості: омели, лопуха, чи­стотілу, чаги, ромашки. Україн­ські вчені створили унікальний препарат – свічки, які у своєму складі поєднують усі перелічені рослини, тому діють комплек­сно та прицільно.

Олексій ПАЩЕНКО,
лікар, віце-президент
Всеукраїнської спілки апітерапевтів

 

Журнал «Пасіка»,
№ 3, 2018 р.