Маки, півонії, орхідеї, тюльпани, ромашки і просто польові квіти... А ще королева квіткового царства троянда! Заквітчаний будинок чи кімната завжди мають вишуканий, якийсь особливий вигляд. Квіти створюють справжній затишок, приємний для будь-яких вікових категорій господарів — юних, середнього чи поважного віку. Квіти, як діти, завжди бажані в домі і приносять неповторну радість.

До речі, квіти не завадять ні в передпокої, ні в спальні, ні в кухні чи ванній. От тільки треба вміло й до місця підібрати їх.

Останнім часом доволі модними для інтер'єру стали фотошпалери з квітами. Це такі собі картини, окремі стіни, куточки, облаштовані фотошпалерами з квітами. Вони — один з найпоширеніших нині оздоблювальних матеріалів. Причому вже створена велика кількість типів таких шпалер, які можуть вписатися в будь-який інтер'єр. Це покриття є універсальним та міцним. Тре­ба тільки правильно підібрати його, врахувавши приз­начення кімнати, її розмір, колір меблів, штор та інших елементів інтер’єру.

Ось, наприклад, фотошпалери з квітами у спальні мають бути основним предметом оформлення — ве­ликі яскраві квітки чи одна квітка на всю стіну, які мають контрастувати з іншими предметами цієї кімнати.

 

 

Для кухні-їдальні краще вибирати квітуючий сад — яблуню, сакуру чи вишню. Такі композиції обов'язково створять своєрідний комфорт.

У кухні-їдальні щодня і по кілька разів бувають усі члени родини, тому треба облаштувати її так, аби фо­тошпалери навіювали спокій і затишок, не вирізнялися яскравими кольорами. Фотошпалери в кухні для за­хисту від гарі та бруду часто накривають склом, ство­рюючи обрамлену картину, яку потім можна легко помити.

Особливого смаку щодо вибору потребують фотошпалери для передпокою. Краще, якщо це будуть композиції з квітами невеликих розмірів, або різні квіти у різному поєднанні, тобто аплікації. Але така робота потребує певних знань, умінь і навичок. Зазвичай її виконують майстри-фахівці.

У ванній кімнаті чи в туалеті також можна використати фотошпале­ри, але там мають бути квітки поодинокі й невеликих розмірів.

До речі, доволі якісні й красиві шпалери з квітами створили ук­раїнські виробники. Такі шпалери можна виготовити на замовлення не лише, скажімо, в столиці, а й у багатьох інших містах України.

 

 

Одне слово, скільки смаків, стільки й уподобань. Головне, що є з чого вибрати. Радьтеся з фахівцями, вибирайте і облаштовуйте свою оселю фотошпалерами і квіти знову принесуть неабияку радість у ваш дім.

О.М. МИКОЛАЙЧУК,
дизайнер інтер’єру

 

Журнал «Квіти України»,
№1 за 2016 р.