Календар виноградаря. Літо

 

ЧЕРВЕНЬ

Видаляють бур’яни, розпушу­ють ґрунт, закінчують обламування зелених пагонів. Проводять зелене підв’язування. Коли потрібно, виконують штучне запилення (якщо є сорти з функціонально жіночою квіткою, або для гібридизації).

До 15 червня продовжують зеле­не щеплення. За 12—14 днів після цвітіння підживлюють рідкими ор­ганічними добривами. Захист від хвороб такий самий, що і в попередньому місяці.

 

ЛИПЕНЬ

Знищення бур’янів та розпушування ґрунту у шкілці та винограднику. При потребі — полив. Проводять боротьбу проти хво­роб та шкідників. У міру росту зелених пагонів підв’язують їх до опори. Прищипують пасинки і до кінця місяця проводять чеканку верхівок пагонів.

 

СЕРПЕНЬ

Продовжують чеканку верхівок. Закінчують останнє підв’язування зеленої лози. Продов­жують догляд за ґрунтом. Для кращого провітрювання і сонячного обігрівання обрива­ють частину нижніх листків, піднімають грона з землі і підв’язують їх до опор. Ведуть боротьбу з хворобами і шкідниками (особливо осами).

Починають збирати ранні сорти винограду для споживання у свіжому вигляді і переробки. У шкілці розрівнюють горбочки, проводять че­канку і пасинкування. Поливи припиняють.

 

Журнал «Виноград. Вино»,
№1–2 за 2016 р.