- Для садіння варто вибирати сорти салатів без гіркуватості: Айсберг, Ромен, Московський парниковий, Балет, Забава. Слід враховувати також, що листя салатів Фрісе, Радич, Лоло_роса, Рукола, крес-салат трохи гірчить.

- Під впливом прямих сонячних променів листя салату швидше накопичує гіркоту, тому розташовувати грядки краще у напівзатінку або в міжряддях.

- За тиждень до збирання салату накрийте рослину щільною тканиною, яка захистить її від сонця. Це дасть змогу позбутися характерної для багатьох сортів гіркоти.

- Збирати салат краще рано вранці, до сходу сонця. В цей час салат має ніжніший смак.

- Збираючи молоде листя салату, стежте за тим, щоб рослини не переростали, випускаючи стрілки. Салат можна садити протягом усього дачного сезону з інтервалом у 2–3 тижні, хоча найменш гіркими будуть все ж таки весняні насадження.

- Щоб позбутися гіркоти, потрібно потримати листя, краще разом із корінням, у холодній воді. Для сортів з тонкою ніжною зеленню підійде "сухий" спосіб: засипати листя сіллю на 15–20 хвилин, потім промити.

- І насамкінець: вживання в їжу салату з гірким листям не зашкодить здоров'ю. А для пом'якшення гіркого смаку, можна змішати листя салату з сиром, фетою, яйцями, йогуртом або сметаною.

З. Харченко
Із журналу “Дім, сад, город» №9, 2019