Хоча чоловіки дуже люблять анекдоти про технічну безпорадність блондинок, але при цьому усвідомлю­ють, що інтуїція і розум у жінок розвинені набагато краще. Але все ж більшість чоловіків одноголосно ска­жуть, що винаходи техніки – справа зовсім не жіноча! Проте факти твердять нам про зворотнє, історія зга­дує про дуже відомих жінок, які придумали різні "чоло­вічі" штучки.

 1. Прозоре шампанське. Технологію "ремюаж" в 1808 році розробила Ніколь Барб'є. Використовуючи цю технологію, шампанське через три місяці звіль­няється від осаду і стає прозорим. Така технологія запрацювала успішно, оскільки якість напою значно покращилась.
 2. Перископ для підводних човнів. Сара Метер в 1845 році запатентувала пристрій, який може визначати відстань до об'єктів.
 3. Астролябія. Гіпатія Олександрійська, жінка-науковець, астроном, математик і філософ, у 1845 році винайшла прилад, який може вимірювати коор­динати небесних тіл.
 4. М'ясні консерви. За доскональний спосіб при­готування консервів з м'яса, який продемонструвала в 1873 році Надія Кожина, була вручена медаль на між­народній виставці у Відні.
 5. Снігоприбиральна машина. Звичайна секре­тарка, Синтія Вестовер, вирішила, що чистота повин­на бути не лише в будинку, але також і на вулицях. У 1892 році вона зібрала першу машину для чищення доріг від снігу.
 6. Посудомийна машина. Після того, як Джозефіна Кокрейн виявила відсутність кількох тарі­лок в своєму улюбленому фарфоровому сервізі, вона винайшла машину, яка не б'є посуд, а тільки миє. Машина була створена в 1886 році, але визнана необхідною в господарстві річчю лише через 40 років.
 7. Циркулярна пилка. Табіта Беббітт, спостері­гаючи за розпилом колод пилкою з двома ручками, за які чоловіки тягнули то вперед, то назад, помітила, що хоч навантаження з обох сторін на чоловіків однакове, колоди розпилюються тільки при русі пилки вперед. Вона вирішила, що це марна трата сил, енергії і часу, і створила прототип пилки в 1810 році, яку пізніше стали використовувати в лісопильній промисловості.
 8. Бюстгальтер. Пані Ермінь Кадоль в 1889 р, у Франції, виставила в своїй корсетній майстерні виріб, який отримав назву «Le Bien-Etre», що в перекладі означає «благополуччя». Чашечки створеного бюст­гальтера підтримувалися двома сатиновими стрічка­ми, а ззаду все це прикріплялося до корсету.
 9. Фільтр для кави. Перший конусний фільтр для кави був створений власноруч Мерліттою Бенц в 1909 році, з листка учнівського зошита.
 10. Підгузники. Водонепроникне покриття для підгузків було зроблено вперше в 1917 році домогос­подаркою Маріон Донованв з фіранки душової. У той час існуючі гумові повзунки стискали шкіру дитини і викликали опрілості, з винаходом Маріон таких про­блем не стало.
 11. Автомобільний глушник. Стало тихіше після того, як в 1917 році Ель Долорес Джонс винайшла аку­стичний фільтр для автомобіля.
 12. Склоочисники. Після того, як Мері Андерсон стало шкода водіїв, яким доводилося зупиняти машину кожну хвилину під час хуртовини, щоб згребти сніг зі скла, вона придумала в 1903 році перші автомобільні двірники.
 13. Шоколадне печиво. Експериментуючи, Рут Вейкфілд у 1930 році поклала розтоплену плитку шоколаду в тісто, під час приготування звичайного печива. В результаті, вийшло дуже смачно. Після чого Рут зі своїм чоловіком запустила шоколадне печиво в серійне виробництво.
 14. Бронежилет. Матеріал кевлар, який міцніший за метал у п’ять разів, винайшла доктор Стефанія Кволек у 1965 році. Цей винахід врятував життя тися­чам поліцейських, військових і пожежників. Синтетичний матеріал кевлар став для куленепробив­них жилетів основою.
 15. Wi-Fi. Хеді Ламарр знялася у фільмі режисера Густава Махато з Чехословаччини, після чого отрима­ла скандальну славу. У цьому фільмі вперше була показана сцена сексуального характеру. Це призвело до того, що Адольф Гітлер назвав Хеді ворогом ІІІ-го рейху, а папа римський Пій XII закликав католиків вза­галі не дивитися цей фільм. Але Хеді захоплювалася не тільки кіно. Вона запатентувала в 1941 році також і секретний засіб для зв'язку, щоб ускладнити супро­тивникам перехоплення. Винахід використовували в американських торпедах з 1962 року. Сьогодні його використовують у мобільному зв’язку і в Wi-Fi.
 16. Силікон. Патрісія Біллінгс, скульптор, виріши­ла створити добавку для цементу, яка захистить її тво­ріння від руйнувань. Після довгих експериментів, Патрісія все ж таки винайшла штукатурку, що не руйну­валась. До того ж, цей матеріал був також стійкий до вогню.

Виходячи з цього, бачимо, що жінки можуть не тільки народжувати, а і бути винахідниками.

З журналу "Чумацький шлях" № 2, 2018 р.