Хто з нас хоч раз у житті не мріяв про брата або сестру близнюка? Адже тоді можна хитрувати і жарту­вати над оточуючими, а також у вас є ще один друг, якому можна довіряти. Для багатьох мати свою точну копію здається цікавим, захоплюючим. Отже, давайте дізнаємося детальніше про життя таких людей.

Вашій увазі ми пропонуємо найбільш цікаві факти про близнюків:

1. Якщо порівнювати кількість народжуваності з 1980 роком, то, за даними статистики, вона збільши­лася. Сьогодні на світ з’являється близнюків на 75% більше, ніж у попередньому столітті.

2. Також, як нам стало відомо, не тільки генетика впливає на можливість народження близнюків, але і кількість пологів і вік. Зазвичай близнюки народжують­ся у жінок, які старші за 30 років.

3. А чи знали ви, що середня тривалість вагітності близнюками становить 9 місяців і 3 дні. При цьому най­більш сприятливим збільшенням ваги для мами є 20,41 кг.

4. Однією з особливостей близнюків є те, що у них є своя мова. Однак вона виявляється лише в період, коли вони починають говорити. Зазвичай спочатку діти неправильно і невиразно вимовляють слова. Багатьом їх ще не зрозуміти. Але близнюки все ж розу­міють один одного, і тому, здається, що у них є своя власна мова.

5. Вчені з’ясували наступний цікавий факт про близнюків. Як виявилось, приблизно чверть з усієї кількості близнюків є дзеркальною копією свого брата або сестри. Що мається на увазі? Якщо, приміром, в однієї дитини родимка на правій щоці, то у другої вона буде на лівій. Або ж якщо один близнюк правша, то другий лівша.

6. А ось вам на замітку інформація про те, як відріз­нити близнюків. Зверніть увагу на пальці, їх відбитки будуть дуже сильно відрізнятися. При цьому варто від­значити, що ДНК у них мають однакову структуру.

7. А ось якщо під час вагітності на 24 тижні ви дода­ли близько 10 кг, то швидше за все ваші малюки на світ з’являться без ускладнень, оскільки дослідження показали, що у таких породіль рідше бувають перед­часні пологи та інші патології.

8. На замітку тим, хго хоче народити близнюків. Тих мам, які вагітні двійнею, більш ретельно обстежують. Вони частіше проходять УЗД, їм призначають безліч всіляких тестів і аналізів.

9. Статистика показала ще один цікавий факт. Згідно з даними в Нігерії на кожні 20 пологів припадає одне народження близнюків.

З журналу "Чумацький шлях" № 2, 2018 р.